
Stade Matmut Atlantique
Bordeaux, Frankrijk
Bordeaux, Frankrijk
Opgericht in:
42.155
Stadion Capaciteit:
Thuis van:
Het Stade Matmut Atlantique is één van de nieuwste voetbalstadions die gebouwd is voor het EK 2016 en bevindt zich zoals de naam al aangeeft in Bordeaux. Het stadion heet door een sponsorcontract nu Stade Matmut Atlantique. De bouw van het stadion is gestart in 2013 en werd afgerond in april 2015.
Dit is het nieuwe voetbalstadion van Girondins de Bordeaux en vervangt hiermee het oude stadion van Girondins de Bordeaux (Les Girondins), het Stade Chaban-Delmas.
Het nieuwe voetbalstadion is ontworpen door het architectenbureau Herzog & de Meuron uit Zwitserland. Naast dat het stadion gebruikt zal worden tijdens de wedstrijden van Girondins de Bordeaux werden ook de halve finales van het nationaal kampioenschap rugby gehouden in het stadion. Tijdens het EK 2016 zullen er 5 wedstrijden worden gespeeld waarvan 1 kwartfinale.
6x Landstitel (1950, 1984, 1985, 1987, 1999, 2009)
Girondins de Bordeaux
Bertus de Harder, Piet den Boer, Wim Kieft, Joop de Kubber, Stanley Menzo, Kiki Musampa, Richard Witschge
Het stadion Stade Matmut Atlantique biedt plaats aan 42.155 toeschouwers tijdens de voetbalwedstrijden van Girondins de Bordeaux en het EK 2016. Het stadion bevat 3.000 business plaatsen en 1.000 plaatsen in de VIP lounges.
Uitvak
Het uitvak bevindt zich op de Oost tribune op de eerste ring in de vakken 52-54-56.
© Stadion Stade Matmut Atlantique - Aquitaine OnLine
Hier is het uitvak van het voetbalstadion van Willem II in het Koning Willem II Stadion te zien. Vanaf dit oogpunt is het veld te zien voor de fans en supporters van de uitspelende tegenpartij.
© Uitvak Stade Matmut Atlantique - PanStadia & Arena Management
Hier staat een plattegrond van de Stade Matmut Atlantique met alle vakken.
© Plattegrond Stade Matmut Atlantique - C'est En France